Historia hodowli owczarka niemieckiego - LINABERO

Zawsze chciałem mieć owczarka niemieckiego bo według mnie jest to najwspanialsza rasa psów. Owczarek niemiecki to piękno poparte wspaniałą psychiką. Wybór kupna szczeniaka-psa padł na jedną z najlepszych hodowli owczarka niemieckiego Pana Wojtka Turkiewicza, jest to hodowla BEROLINA. Po roku nabyłem suczkę, również z tej wspaniałej hodowli.

I tak początek mojej hodowli LINABERO dała LAZO z Beroliny (O.FANDO v.Suedblick; M.JALKA a.d.schwarzen Zwinger) i ORNA z Beroliny (O.VICO v.Huize Hintdonk; M.UNA vom Holtkamper See).

Z tego skojarzenia przyszła na świat w 1993r. wybitna suka Championka PL IPO1 AFRA Linabero. Jej główne osiągnięcia wystawowe to: 4 x CACiB, 3 x Res.CACiB, 35 x CWC, 14 Zwycięstw Rasy, 18 Zwycięstw Wystawy.

Jej pierwszy miot z TOLPANEM van Noort był wyjątkowym, z którego pochodzą trzy championy:
CASTOR Linabero - IPO1, Młodzieżowy Champion Polski i Champion Polski
CELLO Linabero - IPO1, Champion Polski
CAMA Linabero - IPO1, Młodzieżowa Championka Polski i Championka Polski

Córka CAMY Linabero, ALFI Linabero, jak i córka ALFI, CAMA z Zaborowa, są Championkami Polski.

CAMA Linabero w skojarzeniu z KEVINEM Matadorem dała pięknego psa FREYA Linabero urodzonego 01.03.2002, który już jest Młodzieżowym Championem Polski i młodzieżowym zwycięzcą "Klubu 2002".

AFRA Linabero ze skojarzenia z AJAXEM vom Haller Osning dała parę Championów Polski GERA i GLORIĘ Linabero, które to kilkakrotnie wygrywały wszelakie wystawy.

Ze skojarzenia Ch.Pl. GERA Linabero i ITY Linabero urodziła się Championka Polski IPO1, zwyciężczyni "Klubu 2002" LIZA Linabero.

Ze skojarzenia MONY Linabero z 2 krotnym zwycięzcą świata RIKKOREM Bad-Boll urodził się Champion Polski WICK Linabero owczarek niemiecki długowłosy

Ze skojarzenia LIZY z 2 krotnym Zwycięzcą Świata RIKKOREM Bad-Boll urodziła sie Championka Polski I.PO1 KAJA Linabero.

Z powtórnego skojarzenia Ch.Pl. GERA Linabero i ITY Linabero urodziła się Championka Polski LILKA Linabero zwyciężczyni rasy Wystawie Nacjonale i Internacjonale w Niemczech

I tak osiągnąłem wielką satysfakcję w hodowli owczarka niemieckiego. Satysfakcja jest tym większa, że nigdy poza pierwszą para owczarków niemieckich nie nabyłem żadnej suki ani psa z innej hodowli.

W MOJEJ HODOWLI URODZIŁO SIĘ JUŻ

5 POKOLEŃ CHAMPIONÓW POLSKI !!!